O ülkede sel felaketi! 20 bölgede acil durum ilan edildi, 16 bin kişi tahliye ediliyor!

Kazakistan'ın batı, kuzey ve doğu bölgelerinde iklimin ısınmasıyla birlikte eriyen karlar ve şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen su baskınları devam ediyor. Selden etkilenen bölgelerde tahliye çalışmaları sürüyor. Kazakistan Acil Durumlar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ülkenin batı kesimlerinde su seviyesinde hafif bir düşüş meydana geldiği, merkezde ise nehir su seviyesinde yoğun bir artışın gözlemlendiği belirtildi. , kuzey ve doğu kısımları. Açıklamada 5 bölgede selin etkilerinin devam ettiği, 20 bölgede ise acil durum ilan edildiği belirtildi.

16 BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Aktobe, Batı Kazakistan ve Kostanay bölgelerinde kötü koşullar devam ediyor. Bölgelerde arama kurtarma çalışmaları sürüyor. “Sel sırasında 6 bini çocuk olmak üzere yaklaşık 16 bin kişi tahliye edildi.” Açıklamada, acil bölgelerdeki gönüllülerin halka gerekli desteği sağlamaya, baraj ve nehirlerdeki su seviyelerini izlemeye devam ettiği vurgulandı.

3

Kazakistan Acil Durumlar Bakanlığı'nın paylaştığı görüntülerde, tahliye çalışmalarında helikopterlerin kullanıldığı, mahsur kalan evcil hayvanlar ve insanların kurtarıldığı görüldü.

4

Ülkede havaların ısınması ve şiddetli yağışlar nedeniyle eriyen karlar 21 Mart sel felaketine neden oldu.

(İHA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
MHP'li Yazıcıoğlu: "Babam şöyle dedi: MHP'li Yazıcıoğlu: “Babam şöyle derdi: 'Mevkisine hürmet eden sen ol''
Bir buçuk yılda yalnızca iki kez kira ödedi ve tahliye kararı çıkınca evi ateşe verdi.Bir buçuk yılda yalnızca iki kez kira ödedi ve tahliye kararı çıkınca evi ateşe verdi.
Seçimler bitti!  Protesto zamanı: 2 il ve 5 ilçedeki nefes kesen yarış YSK'ya taşındıSeçimler bitti! Protesto zamanı: 2 il ve 5 ilçedeki nefes kesen yarış YSK'ya taşındı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir