Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden üyelik sistemine ilişkin uyarı

genişletmek

Ahmet Nur Çebi'nin döneminin ikinci başkanı Engin Baltacı ile liderler Ali Bayrak, Murat Kılıç ve Barış Dillioğlu, basın toplantısında kendi dönemlerinde yapılan çalışmaları anlattı ve mevcut yönetime yönelik bazı eleştirilerde bulundu. Yemeğin ana konusu Ahmet Nur Çebi döneminde yapılan üyeliklerdi. Hasan Arat ve ekibi, önceki yönetimin usulsüz belgelerle üye olarak atandığı iddialarına yanıt verdi.

Ali Bayrak, açıklamasında şunları söyledi: “1998-2000 döneminde yapılan üyeliklere bakın. O dönemde kulüp üyelik sayısı yüzde 40 arttı ve Hasan Arat bu üyeliklere imza attı. Bu dönemde 3500 kayıt vardı. Yapılanlardan yaklaşık 2100 tanesi daha sonra usulsüzlükler nedeniyle iptal edildi.”

Murat Kılıç ise şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanı iseniz ya söz verdiğiniz şeyleri yaparsınız ya da o makama gelemezsiniz. Bizi üyelik konusunda eleştiriyorlar ama şu anda aynı sistemi uyguluyorlar. Herkes “Üyelerden kimseyi tanımıyorum, oğlum da Hasan Arat'a oy verdi. Görev süremiz boyunca mülk kiralama fiyatlarını %40 oranında artırdık. Yoğun çalışmaların ardından Çilekli tesislerini kulübe kazandırdık.”

Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden üyelik sistemine ilişkin uyarı

Engin Baltacı da şunları söyledi: “Üyeliklere yapılan toplu ödemelerden ziyade iddia edilen usulsüzlükleri konuşmamız gerekiyor. Genel kurulda onaylanmasına rağmen üyelik aidatları 20 bin olması gerekirken şu anda 5 bin TL. kulüp bundan ciddi bir zarara uğruyor: sicil dairesine giriyorsunuz, evraklara el koyuyorsunuz, noter çağırıyorsunuz ve rapor hazırlıyorsunuz ama bu işlemleri yapan yönetim kurulu üyesi yedek üye yetkisiz. Ele geçirilen belgelere ilişkin noter tarafından tutulan tutanakların içeriği.Bizim dönemimizde atanan üyeler bize mesaj göndermektedir.Tüm üyelikleri yönetim kurulu kararı tarihinden sonra geçerlidir.Bunlar: “Şu anda 7 bin Üyelik bekleyen üyeler. İçlerinden biri mahkemeye giderse kazanacağı açıktır. 17 bin TL'lik hukuki maliyeti 7 bin kişiyle çarparsanız kulübün uğrayacağı zarar ortadadır” diye uyardı.

Basketboldaki başarıya dikkat çeken Barış Dillioğlu, “Bugün bize ihtiyaçları olursa elimizden geleni yaparız. Düşme hattındaki erkek ve kadın basketbol takımlarını alıp en üst seviyelere çıkardım,” dedi. ama bize istifa etmemiz için bağırdılar. Hâlâ oyuncularla ve takımla görüşüyorum.”

F.Bahçe'yi bekleyen tehlike! Puan iptalinin cezası olacak mı? İşte 24/1-a maddesi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir