UEFA'dan F.Bahçe'ye müjdeli haber geldi! Sarı-Lacivertlilerde deplasmanda 3 maça taraftar yasağının sürpriz gelişimi

UEFA Konferans Ligi'nde Union Saint-Gilloise ile oynadığı maçın ardından UEFA'dan 2 maç men cezası alan Fenerbahçe için güçlü bir gelişme yaşandı.

CEZA 1 MAÇA İNDİRİLDİ

UEFA, F.Bahçe'ye taraftarların ayrılmasına izin vermediği gerekçesiyle aldığı 2 maç yasağının 2 yıl ertelemeyle 1 maça indirildiğini duyurdu.

Sarı-lacivertliler, çeyrek finalde Olympiacos'u elemesi durumunda yarı finalde taraftarı karşısına almayı başaracak.

UEFA'dan yapılan açıklamada; Union Saint Gilloise ile oynanan deplasman maçında taraftarların sebep olduğu olaylar nedeniyle Fenerbahçe'nin 2 maç men cezasına yaptığı itirazın kısmen onandığını ve şu ifadelerin kullanıldığını bildirmek isteriz;

F.Bahçe SK'nın muhalefeti kısmen kabul edildi. Sonuç olarak, UEFA Disiplin, Etik ve Kontrol Kurulunun 15 Mart 2024 tarihli kararı aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

  • Kontrol, Etik ve Disiplin Komisyonu, 25 Ocak 2024 tarihli kararında, UEFA'nın 26. maddesinin 3. fıkrası uyarınca, bir sonraki (1) UEFA maçında havai fişek yakma ve cisim atma suçundan dolayı, yani F.Bahçe SK'ya ertelenmiş disiplin yaptırımı uygulanmasına karar verdi. UEFA Disiplin Yönetmeliği. Deplasman taraftarlarına bilet satışı yasağı,

  • F.Bahçe SK'nın, havai fişek patlatma ve şiddet eylemleri nedeniyle bir sonraki (1) UEFA maçı için konuk taraftarlara bilet satışı yasaklanacak. Söz konusu deplasman taraftarlarına bilet satışı yasağının Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu kararı tarihinden itibaren (yani 20 Ekim 2023) yürürlüğe gireceği ve iki (2) yıllık deneme süresiyle durdurulacağı,

  • Havai fişek patlatmak, cisim fırlatmak, halkı rahatsız etmek ve zarar vermek suçlarından F.Bahçe SK'ya 80.000 Euro para cezası verilmesine ve bir başka UEFA maçı için konuk taraftarlara bilet satılmasının da yasaklanmasına karar verildi.

  • F.Bahçe SK'nın R. ile iletişime geçmesine karar verildi. Union Saint-Gilloise, bu karar tarihinden itibaren 30 gün içinde taraftarlarının sebep olduğu zarardan, yani 15 sandalye kaybından dolayı dava açacaktır.

  • Saha koruma haritasına uymadığı için F.Bahçe SK'nın uyarılmasına karar verildi.
    Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
F.Bahçe'li Mehmet Büyükekşi'ye 5 soru!F.Bahçe'li Mehmet Büyükekşi'ye 5 soru!
F.Bahçe'nin alacağı ceza belli oldu!  YasaktırlarF.Bahçe'nin alacağı ceza belli oldu! Yasaktırlar
Herkes şaşırıyor!  Stefan Kuntz geri dönüyor...Herkes şaşırıyor! Stefan Kuntz geri dönüyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir