Saray Belediyesi'nde miniklere büyük eğlence – KÜLTÜR SANAT

Saray Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşku ve gururla kutladı. Saray Belediyesi Müzik Laboratuvarı öğrencilerinin 23 Nisan kutlamaları kapsamında hazırladığı “Minikler İçin Büyük Eğlence”, izleyicilerden büyük alkış aldı. Muhteşem gösterileriyle programa renk katan ikiz belediyemiz Gaydar'ın folklor ekibi izleyicilerden büyük beğeni topladı.KATILIM YÜKSEK OLDU
Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümü, Saray'ın yanı sıra Köy genelinde de coşkuyla kutlandı. 23 Nisan kutlamaları kapsamında Saray Belediyesi müzik öğretmeni Doğanay Temurkan ve öğrencilerinin hazırladığı “Minikler İçin Büyük Eğlence” 23 Nisan Salı günü saat 20.00'de Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programa Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, Gaydar Belediye Başkanı Ilia Chiosea, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Sertaç Akgül, Saray Kent Konseyi üyeleri Taylan Yürüten, Sami Aksu, Murat İşcan, Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören ve çok sayıda vatandaş katıldı. Duruşma açıklaması ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik, günün anlam ve önemine vurgu yapan konuşmalarla devam etti.
BELEDİYE BAŞKANI CHİOSEA: “TAtil coşkunuzu paylaşmaya geliyoruz”
Programın ilk konuşmasını yapan Gaydar kardeş belediye başkanı Ilia Chiosea şunları söyledi: “Gaydar'dan özel gününüzü kutlamak ve tatil coşkunuzu paylaşmak için geldik. Bu özel günde ortak kardeşler olarak birlikte çok güzel şeylere imza atacağımıza eminim. Bizi davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim Sayın Başkanım.” dedi.
CUMHURBAŞKANI TAŞYASAN: “23 NİSAN BAYRAMIMIZI ATATÜRK’ÜN SAYESİNDE COŞKUYLA KUTLUYORUZ”
Programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, şunları söyledi:
“Bu gece 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 104'üncü yıl dönümünü kutluyoruz. Sevgili çocuklar, sevgili gençler, ülkemizin parlak yüzleri, Dünya Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum. Tüm çocuklara barış, sevgi ve mutluluk dolu bir dünya diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor; Bu güne anlam katan çocuklarımızın, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bize bu günü yaşatan Selanikli Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Allah rahmet eylesin, bugün burada bağımsız olarak alkışlıyorsak, İstiklal Marşımızı söylüyorsak, 23 Nisan'ı coşkuyla kutluyorsak, onun ve onun sayesindedir. silah arkadaşları. Onun memleketi ve hemşehrisi olmaktan bir kez daha gurur duydum. Hepinize saygılarımı sunuyorum. Keyifli seyirler dilerim.”
TEMURKAN: “ATALARIMIZIN GÜVENİNİ GELECEĞE TAŞIMAYA YEMİN EDİYORUZ”
Günün anlam ve önemini vurgulayan bir konuşma yapan Saray Belediyesi müzik eğitmeni Doğanay Temurkan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Kurucu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza, alın terimize, geleceğimize, umudumuza armağan ettiği, bakmaya doyamadığımız, bakmaya doyamadığımız bayramı kutlamak için burada toplandık. türkiye cumhuriyetinin lideri. Geçmişten günümüze tarih sahnesinde hep var olan bir milletin, yok edilmek istendiğinde varlığını sürdürmek için yedi güce isyan ettiği günlerden biri olan 23 Nisan'ın 104'üncü yıl dönümünü kutluyoruz. dünya var oldukça varlığının da devam edeceğini. 23 Nisan gibi milli bir bayramın önemi ve anlamı büyüktür. Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz, millet olarak üzüntü ve sevinçte birlik olduğumuz günlerdir. Bu cennet vatanı bizlere canları, kanları pahasına emanet eden atalarımızın mirasını bugün koruyacağımıza, geliştireceğimize ve geleceğe taşıyacağımıza söz veriyoruz.
Atatürk'ün dediği gibi: “Küçük hanımlar ve beyler, hepiniz geleceğin gülleri, yıldızları ve ışıklarısınız. Ülkeye gerçek ışığı getirecek olan sizsiniz. Ne kadar önemli ve değerli olduğunuzu düşünün ve ona göre çalışın. Sizden çok şey bekliyoruz. Size güveniyoruz ve inanıyoruz. İyi tatiller. Ne mutlu Türk'üm diyene!”
GAYDAR FOLKLOR EKİBİ GECEYE RENK KATTI
Konuşmaların ardından Saray Belediyesi Müzik Laboratuvarı öğrencileri şiirler okudu ve günün anlam ve önemine ilişkin skeçler yaptı. Muhteşem gösterileriyle programa renk katan Kardeş Belediye Gaydar folklor ekibi izleyicilerden büyük beğeni topladı.
ÇOCUK SESLERİ KOROSU AYAKTA ALKIŞLANDI
Saray Belediyesi Müzik Laboratuvarı Çocuk Korosu, eğitmenleri Doğanay Temurkan eşliğinde birbirinden güzel şarkı ve ilahileriyle geceye damgasını vurdu. Halktan tam not alan Saray Belediyesi Çocuk Korosu, salonu dolduran vatandaşlar tarafından alkışlandı. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir