Yerel bir eğitim kurumundan gelen öğrenci İtalya'daki 2 üniversiteden kabul aldı – Son Dakika Eğitim Haberleri

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), geçtiğimiz günlerde yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrencilere yönelik yeni denklik düzenlemesini duyurdu. Bu gelişmelerin ardından 2023-2024 eğitim-öğretim yılının sonuna yaklaşılırken yurt dışında eğitim almak isteyen birçok öğrenci okul ve ülke arayışına giriyor. UNESCO'nun (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) yayınladığı verilere göre Türkiye'den her yıl ortalama 52 bin 170 öğrencinin eğitim almak için yurt dışına gittiği, Almanya'nın ise en çok tercih edilen ülkelerden biri olduğu ortaya çıkıyor; Şu anda İngiltere, İtalya, Fransa ve Kanada'daki üniversitelerde 4 bine yakın Türk öğrencinin kayıtlı olduğu kaydedildi. Ülkemizdeki başarılı eğitim kurumları, uluslararası üniversitelere kabul edilebilecek nitelikli ve donanımlı öğrenciler yetiştirmeye devam ederken, ERA Koleji, Florya Anadolu Lisesi'ndeki bir öğrencisinin dünyanın önde gelen iki üniversitesinden İtalya'ya kabul edildiğini duyurdu.

“Öğrencimiz İtalya’daki 2 üniversiteden kabul aldı”

ERA Koleji Florya Kampüs Müdürü Fatih Çelik konuyla ilgili şunları söyledi: “12. Birinci sınıf öğrencilerimizden Yiğit Doyranlı, uluslararası alanda büyük başarılara imza attı. İtalya'da Luiss Guido Carli Üniversitesi Yönetim ve Yapay Zeka bölümlerine ve Roma Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümlerine kabul edildi. Tor Vergata.Bu haber bizim için büyük bir gurur kaynağıdır.Çünkü öğrencilerimiz anaokulunu,ilkokulu,ortaokulu ve liseyi bizde tamamladılar.Bu durum ilköğretim ve ortaöğretimin aynı okulda tamamlanmasının uluslararası ekonomiye ne kadar katkı sağladığını ortaya koyuyor. Öğrencimize bundan sonraki eğitim hayatında başarılar dileriz.” Açıklamasının ardından şunları ekledi:

“Çağın teknolojik ve bilimsel gelişmelerini yakından takip ederek çağdaş bir eğitim anlayışı uyguluyoruz. Yeterli eğitim sistemimiz ile öğrencilerimizin gelişimini sağlıyor ve potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı oluyoruz. Hem ülkemizde hem de yurt dışında faaliyet gösterebilecek, kendine güvenen, donanımlı insanlar yaratıyoruz. Dolayısıyla öğrencimiz Yiğit Doyranlı'nın başarısı eğitimimizin kalitesini ortaya koyuyor. Bu olağanüstü başarıdan dolayı hem kendisi hem de kendi adımıza mutluyuz. Gelecek sezon bu tür üniversitelere daha fazla öğrencinin kabul edileceğini umuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir