Ünlü köpek eğitmenine emlakçı şoku: 200 bin TL dolandırıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Geçtiğimiz ay Ümraniye'de internetteki satılık ev ilanına müşteri olduğu iddia edilen ünlü köpek eğitmeni Dede Alptekin, emlakçı EY ile iletişime geçti.

Alptekin, evin sahibinin il dışında olması nedeniyle yetkisinin kendisine ait olduğunu söyleyen emlakçı EY ile 2 milyon 950 bin TL karşılığında anlaştı. Alptekin ev sahibine ulaşmaya çalışsa da emlakçı tarafından engellendi.

Parasını dövize çeviren ünlü teknik direktör Alptekin, ev sahibinin borcu nedeniyle emlakçının tavsiyesi üzerine bankaya 2 milyon 750 bin TL, eniştesine ise 200 bin TL verdi. Eve taşınan Alptekin, günler sonra komşusu aracılığıyla ev sahibiyle iletişime geçti.

Evin fiyatının 2 milyon 750 bin TL olduğunu, eniştesine olan borcu konusunda yalan söyleyerek 200 bin TL dolandırıldığını ev sahibinden öğrendi. Emlakçıya ulaşmaya çalışan Alptekin, emlak ofisi tarafından çeşitli bahanelerle görmezden gelindi ve ardından telefonları bloke edildi. 200 bin TL'lik hak talebinde bulunan ünlü köpek eğitmeni Alptekin, yetkililerden yardım bekliyor.

“MÜLK SAHİBİYLE GÖRÜŞMEME İZİN VERMEDİ”

Emlakçı tarafından dolandırıldığını iddia eden Dede Alptekin, şunları söyledi:

“Emlakçıya sitede gördüğüm ilan sayesinde ulaştım. Evi inceledim ve beğendim. Emlakçı evi 3 milyon liraya satabileceğini söyledi. Ancak evin sahibi şehir dışında yaşıyordu. Emlakçıya ısrar etmeme rağmen ev sahibiyle görüşmeme izin vermedi. Evi beğendiğimiz için kaybetmek istemedik ve durumu kabul ettik. Elimizdeki dövizi bozdurup emlakçıyla tapuya gittik. Mal sahibinin cari hesabına 2 milyon 750 bin lira ödedim. Emlakçı, emlakçı komisyonu hariç kalan 200 bin lirayı elden teslim alarak, mülk sahibinin bunu eniştesine borçlu olduğunu ve kendisinin teslim edeceğini söyledi.

200 bin lirayı emlakçıya verip komisyonunu ayrı ödedim. Daha sonra mülk sahibiyle görüşme fırsatı bulduğumda verdiğim paranın enişteme gitmediğini, böyle bir borcun olmadığını öğrendim. Emlakçıyla tekrar iletişime geçtim ve beni takip ettiğini söyledim. Emlak ofisine gittim ama kendisine hiçbir şekilde ulaşamadım. Ödediğim komisyon dışında 200 bin lira civarında zararım var. Bu duruma bir çözüm bulmak istiyorum ancak konuyu görüşecek bir yetkili bulamıyorum” dedi.

“BELKİ PARAYI KENDİSİ YEMİŞTİR”

Hakkındaki iddialara yanıt veren EY emlakçı, suçlamayı kabul etmedi ve şunları söyledi: “Biz sadece hizmet karşılığında ücretimizi aldık. Kendisinden 20 bin lira aldık. Ayrıca hizmet bedeli üzerinden 90 bin lira artı yüzde 4 artı KDV almaya hak kazandık. Toplamda 110 bin lira aldık. Satıcının komisyonunu hem kendisinin hem de ondan aldı.” dedi.

Gazeteci “Satıcının komisyon tutarı alıcıya da uygulandı mı?” Soruyla ilgili olarak öncelikle 'hayır yansımadı' o zaman dedi “evet alıcıya bilgi verildi” o cevapladı.

NY emlakçısı, kayınbiraderinin iddiaları üzerine, “Öyle bir şey olmadı. Biz kendisinden sadece 110 bin lira aldık. Belki parayı bir yerde kaybetmiştir, belki düşürmüştür. Belki de yemiştir, bilemiyorum. Peki neden bana bunları soruyorsunuz?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir