'Ülkemizde patladı' diye açıkladı: Prof. Dr. Canan Karatay Deterjan Hakkında Korkutan Uyarı! Hashimoto hastalığının ana nedenidir.

Ünlü profesör Canan Karatay hem sağlıklı yaşam hem de hastalıklarla ilgili uyarılarıyla dikkat çekiyor. Bu kez Hashimoto hastalığıyla ilgili konuşan Karatay, özellikle deterjanlarda bulunan maddeyi temizlemeye bağımlı vatandaşları uyardı.

ÜLKEMİZDE PATLAYACAK

Hashimoto hastalığının nedenini anlattığı videosunda yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Karatay, şunları söyledi: “Ülkemizde ne patladı? Bromid patladı. Flor patladı. Klorür patladı. Toksinler patladı. Peki ülkemizde ne patladı biliyor musunuz? Bana kızmayın ama bu genç hanımların kullandığı deterjanlar, genç hanımların kullandığı dezenfektanlar, bütün bunlar vücuda girdiğinde tekrar ediyorum, daha önce de söylemiştik, bromür ve klorür aslında iyotun vücuda girmesini engelliyor. tiroide girip hormon üretiyor ve hücrelerde reaksiyon oluşuyor.

Özellikle aşırı titiz annelerde, aşırı titiz kadın ve erkeklerde bunu sıklıkla görüyoruz. Onları nasıl anlıyoruz? İki faktör var. Kandaki anti-TPO seviyesinin çok yüksek olması, vücutta bir otoimmün reaksiyonun işaretidir. Ayrıca anti-TG dediğimiz tiroid hormonuna tepki gösteren kan belirtileri de çok önemlidir.

Ekran görüntüsü 06-29-2024 161451

Hastalarımda her zaman gördüğüm en önemli belirtilerden ve en önemli tanılardan biri, Türkiye'de çok yaygın olan iyot eksikliğidir! İdrarınızda iyot olup olmadığı kontrol edilecektir. Spot idrarda iyot kontrolü yapılacaktır. İyot çok düşük. İyot seviyesinin düşük olmasının nedeni diş macunlarında bulunan bromür zehirlenmesi, klorür zehirlenmesi ve florür zehirlenmesidir. Neden bunu söylüyoruz? Biz buna halojen ailesi diyoruz. Bromür, klorür, flor ve iyodür yani bunlar dört kardeş, üçü düşman tehlikesi, iyot en sağlıklısı. İyottan korkmayacağız. Bu üçü vücuda girdiğinde aslında tiroidin hormon yapmak için kullandığı iyota bağlanır ve hücrelere girmesini engeller. Önemli olan bu.

Ekran görüntüsü 06-29-2024 161608

Hipotiroidizm, kronik tiroidit ve Hashimoto sendromunun hepsi aynı anlama gelir. Aynıdır ve bu vücutta bir otoimmün hastalığın olduğunun işaretidir. “Otoimmün hastalıklar, başta bromür olmak üzere vücuda giren toksinlerden kaynaklanır ve bu da tüm otoimmün hastalıklara yol açar…” dedi.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsrail uçağı Antalya'ya acil iniş yaptı!  İsrail medyasının suçlamalarına ilişkin Türkiye'den açıklamaİsrail uçağı Antalya'ya acil iniş yaptı! İsrail medyasının suçlamalarına ilişkin Türkiye'den açıklama
Bursa'nın ormanlık alanında başlayan yangın kampüs ormanına da sıçradı!  Yurtlar boşaltıldıBursa'nın ormanlık alanında başlayan yangın kampüs ormanına da sıçradı! Yurtlar boşaltıldı
Bakan Yerlikaya İzmir'deki patlamanın görüntülerini paylaştıBakan Yerlikaya İzmir'deki patlamanın görüntülerini paylaştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir