Tartufo seyircisi yağan yağmura aldırış etmedi – KÜLTÜR SANAT

İstanbul Büyükşehir Şehir Tiyatroları, İBB Şehir Tiyatroları tarafından geleneksel olarak Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen Yaz Açık Hava Oyunları kapsamında, Moliere'in ölümsüz eseri Tartuffe ile devam ederek Moliere'in başyapıtı “Tartuffe”yi İstanbul seyircisinin beğenisine sundu. İstanbullulardan büyük ilgi gören Yaz Oyunları, bu yıl da sanatseverleri birbirinden kıymetli oyunlarla buluşturdu.

Şiddetli yağmura rağmen seyirciler “Tiyatro” dedi

14 Haziran akşamı Harbiye'yi dolduran binlerce seyirci, yağmura rağmen “Tartuffe” gösterisinde duyguyu paylaştı. Yağmur yağarken sahneye çıkan oyuncular “Biz hazırız, oynayalım mı?” dediler. diye sordu. Seyirci tarafından alkışlanarak oyunun oynanması istendi ve oyun başladı. Tartuffe, zengin bir ailenin evine danışman olarak yerleşen ve çeşitli entrikalarla evin yönetimini ele geçirmeye çalışan sahtekâr bir münzevinin hikâyesini anlatıyor. . . Esprili dili ve merak uyandıran anlatımıyla Tartuffe, Açık Hava Yaz Oyunlarının eşsiz atmosferine katılarak unutulmaz bir yaz gecesi yaşattı.

TRÜF

Bu ölümsüz eserde, ailesinden ve çevresinden kimsenin sözünü dinlemeden evine namussuz bir münzevi yerleştirerek kendisinin ve çevresindekilerin hayatını kötüleştiren çok zengin bir adamın; İnancı, aileyi, sevgiyi, kadın-erkek farklılıklarını, geçmişimizi ve bugünümüzü, mizahı, müziği, acıyı, üzüntüyü ve çeşitli rahatsız edici anları iç içe ve tüm dinamikleriyle kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Orhan Veli'nin sıra dışı tercümesi ve şiirlerinden bestelenen şarkıların eşlik ettiği gösterimizle, hayatın bu tuhaf bilmecesini bir kez daha kahkahalarla selamlıyoruz.
Gösteride Bennu Yıldırımlar, Emre Şen, Gürkan Başbuğ, Mehmet Soner Dinç, Murat Garipağaoğlu, Naci Taşdöğen, Nilay Bağ, Özge Kırdı, Semah Tuğsel, Tolga Yeter, Yeşim Koçak, Zeynep Göktay Dilbaz yer alıyor.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir