Saldırıya uğradı: Başbakan Fico ilk kez ekran karşısına çıktı… Saldırganı anlattı! – Son dakika dünya haberleri

Başbakan Fico, Facebook sosyal hesabından paylaştığı video mesajında ​​sağlık durumunu, uğradığı silahlı saldırıyı ve saldırganı anlattı.

Fico, her şey yolunda giderse haziran sonu veya temmuz başında işine dönebileceğini, kendisine suikast girişiminde bulunan kişiyi affettiğini söyledi.

Fico, kendisini vuran kişiye karşı hiçbir nefret hissetmediğini söyledi.“Aktif hukuki yollara başvurmayacağım veya tazminat istemeyeceğim. Onu ve yaptıklarını affediyorum. Bunu neden aklından yaptığını anlamasını sağladım.” dedi.

Fico, saldırının sağlığını derinden etkilediğini, tekrarlanan ameliyatlar nedeniyle çok acı çektiğini ve birkaç hafta içinde işine dönmesinin beklendiğini söyledi. “Küçük bir mucize olabilir” ifade edildi.

Kendisine yönelik saldırıdan muhalefeti sorumlu tutan Fico, “olayın bir delinin saldırısı olarak tanımlanmasına gerek olmadığını” vurguladı.

NE OLDU?

Fico, başkent Bratislava'ya yaklaşık 200 kilometre uzaklıktaki Handlova kasabasında düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bina önünde bekleyenleri selamlarken saldırıya uğradı.

Ulusal basında, hükümetin politikalarını beğenmediği için saldırıyı 71 yaşındaki sol görüşlü Slovakya vatandaşı Juraj C'nin düzenlediği iddia edildi.

Vücuduna birden fazla kurşun isabet eden Fico, acil müdahalede bulunmak ve vakit kaybetmemek amacıyla ambulansla Banska Bystrica eyaletindeki Roosevelt hastanesine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir