Sahte profil açarak dolandırıcılık: 9 kişi tutuklandı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Bursa'da Gemlik Başsavcılığı koordinasyonunda soruşturmayı derinleştiren Dolandırıcılık Büro ekipleri, dolandırıcıların önce sahte kadın profili açarak mağdurlarına şunları söylediğini tespit etti: “Numaranızı köşeme kaydettim ama hatırlayamadım.” ?” Sen kimsin?' Şöyle bir mesaj gönderdiğini tespit etti:

Çete üyelerinin daha sonra kendilerini genç kadının babası olarak tanıtarak telefonda bulunanları tehdit ettiği, bir diğer çete üyesinin ise kendisini avukat, arabulucu veya savcı olarak tanıttığı belirlendi.

Şüpheler; Mağdurları “Küçük çocuğa cinsel istismardan ceza alacaksınız” yalanıyla korkutarak onların tuzağına düştükleri belirlendi. Yalanı sürdüren dolandırıcı çetesi üyelerinin 4 kişi tarafından 609 bin liralık dolandırıcılık yaptığı belirlendi.

8 İLDE EŞZAMANLI OPERASYON

Soruşturmanın tamamlanmasının ardından Dolandırıcılık Büro ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Mersin, Şanlıurfa, Van, Bingöl, Hakkari, İstanbul, İzmir ve Antalya olmak üzere 8 ilde 11 farklı adreste eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonun ardından 9 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 14 adet cep telefonu ve SIM kart, 44 adet kredi ve banka kartı, flash bellek, hafıza kartı, 1 adet tabanca şarjörü ve 9 mm'lik fişek ele geçirildi. Emniyetteki sorguları tamamlanan 7 çete üyesi Bursa Adliyesine sevk edilirken, AK Hakkari Adliyesine, YB ise Bingöl Adliyesine sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir