Resmi Gazete'de Yayımlandı… Erdoğan'ın gece yarısı atama ve görevden alma kararları! – Türkiye'den son dakika haberleri

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda boşalan başmüfettişlik görevlerine Furkan Fırat, Erhan Yaşran, Hatice Senger Erdoğan, Levent Emre, Bayram Gülçiçek, Barış Gürsoy, Volkan Nurdağ ve Halime Eda Tandoğan atandı. Bakanlıkta boş kalan vergi denetçileri olarak Sevil Toprak, Osman Neşet Tandoğan, Erol Cihan Dersinlioğlu ile yeterlik sınavını kazanan vergi denetçisi yardımcıları Murat Dönmez, Güler Çelik, Harun Yartaş ve İbrahim Ayyıldız atandı. Atamaların 2 ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. ve 3. maddeleri uyarınca yapıldığı belirtildi. 3 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3 ve ek 37. maddesi. 375.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda boş bulunan başmüfettişliklere 2 ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. ve 3. maddeleri uyarınca Müfettişler Caner Atasever, Mahmut Kaynar ve Songül Afşar atandı. 3. Tarım ve Orman Bakanlığı beşinci bölge müdürü Şahin Çılgın da görevden alındı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri uyarınca. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda boşalan başmüfettişlik görevlerine 3'üncü müfettişler Ercan Sarı, Atilla Özkan, Mustafa Yavuz Ülküm, Birol Baha Bağ, Burak Büyükkuzukıran, Fatih Tuna Tunasoylu, Enes Keten ve Emre İlhan atandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Afyonkarahisar Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır görevden alındı.

Kararla, 2500 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. ve 3. maddeleri uyarınca; 3 Ocak'ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda boşalan iş müfettişliği görevine Yasin Zengin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda boşalan başmüfettişlik görevine ise müfettiş Eşref İmamoğlu atandı.

Karara göre, 2663 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. maddesi uyarınca; 3'te Zonguldak Milli Eğitim Bakanlığı il milli eğitim müdürü Züleyha Aydoğan ve Trabzon Genel Müdürlüğü Devlet Malzeme Bürosu bölge müdürü Enver Uzun görevden alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir