İmamoğlu memleketinde vatandaşlarla buluştu: “Hangi belediye başkanı kapımızı çalıyor…” – Son Dakika Türkiye, Siyaset Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon'daki ikinci gününe bayram ziyaretleriyle başladı. İmamoğlu, ilk ziyaretini Akçaabat Salacık köyünde yaşayan 93 yaşındaki aile büyüğü Havva Cimşit'e yaptı.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ve CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak'ın da eşlik ettiği İmamoğlu, Cimşit ve yakınlarıyla kutlama yapıp sohbet etti. Yakınlarının duasıyla Salacık'tan ayrılan İmamoğlu, yolda eşi Dr. Dilek Kaya İmamoğlu, oğulları Semih İmamoğlu ve Beren İmamoğlu ile tanışarak köyü Cevizli'ye doğru yola çıktı.

İmamoğlu çifti ve çocukları ilk olarak Cevizli'deki aile mezarlığını ziyaret ederek dua etti.

Duanın ardından babalarının köydeki evine giden aile, davul ve zurnalarla karşılandı. İmamoğlu'nun da yer aldığı horon, vatandaşların katılımıyla genişledi.

“DOĞDUĞUN YERE GELMEK KADAR GÜZEL BİR ŞEY YOK”

Törenin ardından vatandaşlarla birlikte ilçe meydanında kutlama yapan İmamoğlu, evlerinin önünde şu konuşmayı yaptı:

“Doğduğun yere gelmekten daha güzel bir şey olamaz. Burası benim doğduğum köy. Doğduğum ev bu beyaz ev ama işte büyüdüğümüz ev. Önemli olan İnsanların buradan beslendiğini, buranın doğasının, buradaki insanların sağlığının, refahının iyi olduğunu düşünüyorum.” Dünyanın neresinde olursanız olun, insanlığın özü burada başlayan bir hikayedir. Sizin benim için dua ettiğiniz gibi, ben de buradaki herkesin iyiliği için dua ediyorum. Şehrimizi, ilçemizi, köylerimizi seviyorum ve onları daha iyi hale getirmek için onlar benim gözüm, kulağım, gözüm ve kulağım. Herşeyimle buradayım diyebilirim.

“TRABZON’DAN HANGİ BELEDİYE BAŞKANI GELİP KAPIMIZI ÇALIYOR…”

İl başkanımız, milletvekillerimiz ve yeni seçilen belediye başkanlarımız buradalar. Bu arada “bizim başkanlarımız” demişken… Kapım her başkana açık. Şunu söyleyeyim, kimsenin partisi benim için sınır değildir. Hangi belediye başkanı kapımızı çalarsa çalsın, sahip olduğumuz tüm gücü kullanmaya hazır bir Trabzonluyum. Zaten aklımızda başka bir akıl dolaşmaz. Biz hiçbir zaman partiden dolayı insanlara ayrımcılık yapanlardan olmadık, olmayacağız. Halkımıza; Seni sevgili hemşehrim, dostum, vatandaşım olarak görüyorum. O yüzden bu zihniyetin sona ereceğini umuyorum. Partiler ayrıntıdır. Önemli olan milletin menfaatidir. Umarım böyle bir hizmet dönemini hep birlikte oluşturabiliriz.

“ALLAH BANA BU KÜÇÜK KASADA DOĞMAYI VE DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEHRİNİN BELEDİYE BAŞKANI OLMASINI VERSİN”

Bu güzel bayramınızda sizleri bayramın en güzel duygularıyla selamlıyorum. Tüm evlerinize, ailelerinize, büyüklerinize saygılarımı sunuyorum. Miniklerimizin gözleri, kalpleri, yürekleri hoş olsun. Gelecekleri güçlü olsun. İyi bir eğitim alsınlar. İstedikleri en iyi yerlere gelmelerini istiyorum. Allah bana bu küçük köyde doğma ve dünyanın en güzel şehrinin belediye başkanı olma nimetini verdi. Yaratıcı bunu verdi. Bu toprakların nimetleriyle taltif edilmiştir. Bu topraklar bize insanlık duygusunu verdi. O yüzden kıymet bilen bir insanım. Bu yüzden kendi kendime şunu söylüyorum: Ben bu Cumhuriyetin evladıyım. Ben de bu güzel köyde doğup, daha sonra köydeki okullarda okuyan, milletine layık olma fırsatını ve mücadelesini bulan bir hemşehrim. Bu duygularla buradayım.

“HERHANGİ BİR EVDE DOĞAN HER ÇOCUK…”

Buraya gelmeden önce Salacık Zavana'ya teyzemi ziyarete gitmiştim. Açıkçası duygulandım. Dün eşimin Kovanlı köyü Çarşıbaşı köyüne gittik. Bugün Cevizli'deyim, Zanane'deyim. Buradan baktığımda hayallerimin şekillendiği başka yamaçlar, dağlar, tepeler ve ülkeler görüyorum. Umarım bu hayaller güçlenerek devam eder. Her evde doğan her çocuk bu ülkenin en iyi yöneticisi, en iyi bilim adamı, en iyi akademisyeni olsun. Bu bizim dileğimizdir. Bu yönde yolumuz açık olsun. Hepinize mutlu bayramlar diliyorum. Bugün ailemin en yaşlı üyesi olan büyükannemi ziyaret edeceğim. Bugün cuma günü Söğütlü'deyim. Daha sonra saat 14.00 sıralarında Ortahisar belediyesini ziyaret edip oradaki vatandaşlarımız ve hemşehrilerimizle sohbet edeceğim. Buraya gelen, bizi selamlayan, tebrik eden hemşehrilerimin her birine canı gönülden teşekkür ediyorum. Tüm ailelerinize selam ve saygılarımı sunuyorum. İyi tatiller.

97 YAŞINDAKİ BÜYÜK ANNESİNİN NİMETİNİ ALDI

Cevizli köyünde bayram kutlamalarının ardından İmamoğlu ailesi, 97 yaşındaki büyükanneleri Emine İnan İmamoğlu'nu Akçaabat Yıldızlı Mahallesi'ndeki evinde ziyaret etti. Anneanne İmamoğlu'nun elini öpüp hayır duasını alan İmamoğlu, cuma namazını kılmak için Söğütlü Ulu Cami'ye gitti. Hemşerilerinin yoğun ilgisi ve sevgi gösterileri karşısında zor da olsa camiye giren İmamoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Kaya ile birlikte cuma namazını kıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir