Füzeler İran ile İsrail arasındaki gerginlik sırasında fırlatıldı! Saldırı sonrası olağanüstü sözler: “Üçüncü Dünya Savaşı'nın eşiğindeyiz”

İran'ın İsrail'e insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı başlatması Ortadoğu'da gerilimin daha da artmasına neden oldu. Tüm dünya bölgeden gelen haberlere odaklanmışken “3. Dünya Savaşı” uyarısı geldi.

“ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞININ EŞİĞİNDEYİZ”

Sosyal hesaplarından bir açıklama yayınlayan Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo, şunları söyledi.

Petro, Birleşmiş Milletler'in (BM) acilen toplanıp bir an önce barışı tesis etmesi gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Savaşların nasıl başladığını herkes bilir ama nasıl biteceğini kimse bilemez. Keşke İsrail halkı, yöneticilerinin çılgınlığını durdurabilecek kadar büyük olsaydı.” , ataları gibi.” değerlendirmesini yaptı.

İRAN-İSRAİL GERİLİMİ

İsrail, 1 Nisan'da Şam'daki İran Konsolosluğu binasına hava saldırısı düzenledi. Saldırıda İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan 2'si general olmak üzere toplam 7 kişi hayatını kaybetti.

İran, İsrail konsolosluğuna yapılan saldırının kendi topraklarına saldırı anlamına geldiğini ve misilleme yapacağını açıklamıştı. İsrail, İran'ın saldırısına karşılık vereceğini açıklamıştı.

İran, dün yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzeleriyle İsrail'e saldırı düzenledi.

İran bazı askeri hedeflerin vurulduğunu, İsrail ise saldırıların çoğunun hava savunma sistemleriyle önlendiğini ancak bir füzenin güneydeki askeri üsse isabet ettiğini açıkladı.

(AA)

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yüksekova'da İran füzeleri görüldüYüksekova'da İran füzeleri görüldü
İran saldırısından sonra toplandılar!  O ülkelerde de aynı durum yaşandıİran saldırısından sonra toplandılar! O ülkelerde de aynı durum yaşandı
İran İsrail'e saldırdı!  Çok sayıda füze ve İHA fırlatıldı, yeni açıklama: 'Konu kapandı'İran İsrail'e saldırdı! Çok sayıda füze ve İHA fırlatıldı, yeni açıklama: 'Konu kapandı'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir