Didim'de Turizm Haftası güzel etkinliklerle kutlandı – KÜLTÜR SANAT

Didim Kaymakamı, Didim Belediyesi, Didim Turizm Derneği ve Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksekokulu'nun katkılarıyla düzenlenen Turizm Haftası, Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, turizm derneği güzel etkinliklerle kutlandı. Didim Melih Koyuncu. Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Didim Emniyet Müdürü Yunus Dinç, Didim Jandarma Komutanı Mustafa Gani Solak, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Aydan Aşık Turgut, Kent Konseyi üyeleri, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri kamu kuruluşları, turizm profesyonelleri ve vatandaşlar katıldı.
Program kapsamında katılımcılar bisiklet, motosiklet ve belediye otobüsüyle Apollon Tapınağı'ndan Cumhuriyet Kent Meydanı'na giderken, Cumhuriyet Kent Meydanı'ndan başlayan yürüyüş, şarkılar ve müzik eşliğinde Altınkum Yalı Caddesi'nde sona erdi.
Didim halkının büyük ilgi gösterdiği etkinlikte Yalı Caddesi'nde kurulan sahnede birbirinden güzel danslar, zeybek gösterileri ve su sporları gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, şunları söyledi: “Merhaba sevgili ailem, hepinize hoş geldiniz. Sayın Kaymakamımız, Sayın Emniyet Müdürümüz, Sayın STK yöneticilerimiz, Sayın basın mensuplarımız, Sayın Didim halkı ve turizme hizmet eden değerli gazilerimiz hepinizi bekliyoruz. Göreve geldikten sonra kaymakamımız, STK'larımız ve turizm derneğimizle birlikte böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Her zaman söyledik, bundan sonra Didim'i hep birlikte yöneteceğiz. Bugün Sayın Kaymakamımızın öncülüğünde Turizm Derneği ile birlikte bu turizm haftasına başlıyoruz. Bu yıl turizmimizin verimli geçeceğini umuyoruz. Hem Didim’e hem de ülkemize büyük katkı sağlayacağız. Buradan barış meşalemizi yakacağımıza inanıyorum. “Çalışan ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.
Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca konuşmasında şunları söyledi: “Turizm Haftası'nı kutlamak için göklerin altındaki en güzel diyar Didim'e hoş geldiniz. Turizm Haftasını bu güzel etkinliklerle burada kutlamanın, sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sana sahip olduğum için mutluyum. Didim Turizmi, dün olduğu gibi bugün de yarın da sivil toplum faaliyetlerimizle, otellerimizle, işletmelerimizle ve her şeyden önce turizm işletmecilerimizle sizlere hizmet vermeye, sizleri her zaman olduğu gibi burada ağırlamaya ve güler yüzle memleketlerinize göndermeye devam edeceğiz. Hepiniz hoş geldiniz.” dedi.
2 gün daha sürecek program kapsamında 19 Nisan Cuma günü saat 15.00'te Altınkum plajında ​​plaj voleybolu, saat 16.00'da ücretsiz ikramlar, saat 20.00'de amfi tiyatro bahçesinde akrobasi gösterisi, Bahçede DJ yapılacak. Amfitiyatro Saat 21.00 Gösteri 20 Nisan Cumartesi günü saat 16.00'da Apollon Tapınağı çevresinde stantların açılmasıyla, Kokteyl ise Apollon Tapınağı çevresinde gerçekleşecek. akşam 6'ya kadar. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir