Çete lideri Ahmet Canık da yakalandı! İki ilde düğmeye basıldı, Canı çetesi yok edildi

Mahzen-26 operasyonlarında 20 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 1 Haziran 2023 ile 4 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında 14'ü uluslararası, 38'i ulusal, 69'u bölgesel ve 303'ü yerel olmak üzere toplam 424 organize suç örgütünün çökertildiğini söyledi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, suç işleyerek kibirlenenlere, halkımızın huzurunu bozanlara, organize suç örgütlerine ve çetelere hoşgörü göstermeyeceğiz. Her büyüklükteki organize suç örgütlerini yok edip adalet önüne çıkaracağız.” dedi.

Bu kapsamda Yerlikaya, jandarmanın Kahramanmaraş merkezli 2 ilde eş zamanlı Mahzen-26 operasyonu düzenlediğini, operasyonlarda Ahmet Canık liderliğindeki “Canık Çetesi” olarak bilinen organize suç örgütünün imha edildiğini, 21 kişinin de etkisiz hale getirildiğini ifade etti. Şüphelilerin yakalandığı, adli kontrol kararı verildiğini belirten 20'si tutuklandı, 1'i ise tutuklandı.

Yerlikaya, 1 Haziran 2023 ile 4 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında 14'ü uluslararası, 38'i ulusal, 69'u bölgesel ve 303'ü yerel olmak üzere toplam 424 organize suç örgütünün çökertildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı tarafından Türkoğlu Başsavcılığı ve KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda yapılan incelemelerde, şüphelilerin Kahramanmaraş ve Gaziantep'te organize şekilde uyuşturucu veya uyarıcı madde üretmek ve ticareti yapmak suçunu işledikleri belirlendi. Operasyonlarda ruhsatsız tabanca ve pompalı tüfekler, muhtelif miktarlarda bonzai, metamfetamin, esrar, uyuşturucu haplar ve çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.Operasyonları gerçekleştiren Başsavcılığımızı ve kahraman jandarmayı tebrik ediyorum.Allah razı olsun. Milletimizin duaları sizinle” dedi. (AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İşte olay kameralara böyle yansıdıİşte olay kameralara böyle yansıdı
Kılıçdaroğlu'nu kızdıran açıklama!  Akşener'i de azarladıKılıçdaroğlu'nu kızdıran açıklama! Akşener'i de azarladı
O ilde alarm verildi!  Hastanelerde 'triyaj' alanları oluşturulduO ilde alarm verildi! Hastanelerde 'triyaj' alanları oluşturuldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir