Bakan Yerlikaya duyurdu! 17 ilde Nipper-14 Operasyonu: 36 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal ağ Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 17 ilde FETÖ'ye yönelik “JIP-14” operasyonlarında 36 şüphelinin yakalandığını söyledi. FETÖ'cülere tolerans göstermeyeceğiz. “Aziz Milletimizin duası ve desteğiyle terör örgütlerinin ve işbirlikçilerinin nefesini keseceğiz.”

Bakan Yerlikaya operasyona ilişkin şu bilgileri paylaştı:
“Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Daire Başkanlığı koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlükleri TEM Alt Müdürlükleri tarafından;Konya,Gaziantep,Hatay,Batman,Nevşehir,Ankara,İstanbul,Antalya,İzmir,Adana,Hakkari,Denizli , Manisa, Kocaeli, Osmaniye, Bursa ve Ordu'da FETÖ'ye yönelik “KISKAÇ-14” operasyonlarında şüpheliler: örgütün sözde “Askeri Özel Yapılanması, Polis Özel Yapılanması ve Mevcut Yapılanması” içinde faaliyet gösteren, kullanıcı olan kişilerdi. Örgütün “ByLock” kriptografik iletişim programı kapsamında örgüt içindeki sorumlu kişilerle operasyonel irtibat halinde oldukları, “Temas halinde oldukları ve terörün finansmanı suçu kapsamında faaliyet gösterdikleri, ankesörlü telefonlarla haberleştikleri tespit edildi” bireysel inceleme soruşturmaları kapsamında sorgulamalarda avantajlı bir şekilde kodlandıkları, beyan ve kimlik tespitlerinde isimlerinin geçtiği, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında hapis cezası ve arama belgeleri verildiği belirtildi.
Operasyonlarda çok sayıda döviz, Türk lirası ve çok sayıda dijital malzeme ve belgenin ele geçirildiğini anlatan Yerlikaya, şöyle konuştu: “Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Milletimizin duaları sizinle” dedi.

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsmail Küçükkaya ekranlardaki alt yazılara sinirlendi!  İsmail Küçükkaya ekranlardaki alt yazılara sinirlendi! “Sonra haber aramaya devam ediyorum”
Bu video her şeyi ortaya çıkardı!  Kürek kemikleri bulmak için kasap kasap dolaşıyorlar, nedeni ise kafa karıştırıcı.Bu video her şeyi ortaya çıkardı! Kürek kemikleri bulmak için kasap kasap dolaşıyorlar, nedeni ise kafa karıştırıcı.
ABD bunu tartışıyor!  Biden'ın krize neden olacak sözleri!  Kilit müttefiklerini eleştirdi ve onları Rusya ve Çin'e benzettiABD bunu tartışıyor! Biden'ın krize neden olacak sözleri! Kilit müttefiklerini eleştirdi ve onları Rusya ve Çin'e benzetti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir