Ürdün: Tüm kırmızı çizgileri aşan bir İsrail hükümetiyle karşı karşıyayız

0

Dışişleri Bakanı Safadi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin resmi Ürdün televizyon kanalına açıklamalarda bulundu.

Bakan Safadi, “Filistin’de gelecek daha da kötü olacak. Çünkü tüm kırmızı çizgileri aşan ve hiçbir uluslararası hukuku olduğu gibi bırakmayan bir İsrail hükümetiyle karşı karşıyayız.” dedi. dedi.

İsrail’in Gazze’de barbarca savaşını sürdürdüğünü ve bu savaşı artık hiçbir mantığı olmayan söylemlerle örtbas etmeye çalıştığını kaydeden Safi, Ürdün’ün İsrail’in asılsız söylemlerini ifşa etme çabalarını sürdürdüğünü ekledi.

İsrail’in Gazze’de işlediği suçların olumsuz sonuçlarına dikkat çeken Safadi, İsrail’in Batı Şeria’daki eylemlerinin durumun daha da kötüleşmesine neden olacağını vurguladı.

Çatışmayı Hamas’ın yaratmadığını, aksine Hamas’ın varlığına neden olanın çatışma olduğunu belirten Safedi, “Hamas baskını devam eden yoksunluk, hak ihlali, namus ve istihdam ihlali ortamında gerçekleşti” dedi. dedi.

Ürdün’ün Hamas’ın siyasi liderleriyle iletişim kanallarının açılması konusundaki fikirlerine ilişkin bir soruya yanıt olarak Safadi şunları söyledi:

“Biz iletişimimizi sürdürmesini bilen bir ülkeyiz ve gireceğimiz tüm kapıların bizi, Filistin halkının haklarına tam saygı temelinde bu çatışmayı sona erdirme hedefimize ulaştıracağını biliyoruz. Ona göre davranalım.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku