Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nı ‘havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi’ yapacaklarını söyledi

0

Millet İttifakı başkan adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nı “havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi” haline getirmeyi planladıklarını açıkladı. Kılıçdaroğlu, AK Parti yönetiminin havalimanı pistlerini dağıtmış ve geri kalanının kendilerine tahsis ettiğini belirtirken, bunun gençlerin geleceğine yapılan bir haksızlık olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu, Türk havacılık tarihinde önemli bir yere sahip olan Atatürk Havalimanı’nın kökeninin 1911-12’de kurulan tayyare okuluna kadar uzandığını ifade etti.

CHP lideri, gençlere yönelik açıklamasında, Türk havacılığının öncülerinin, Milli Mücadele kahramanları olan Vecihi Hürkuş, Ahmet Ali Çeliktel, Mehmet Fazıl Bey gibi isimlerin Yeşilköy teyyare mektebi’nde eğitim aldığını söyledi. Ancak bu okulun yıkıldığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nın hava kuvvetlerinin doğduğu yer olduğunu vurguladı.

CHP lideri, Atatürk’ün havacılık vizyonu ve ileri görüşlü yaklaşımını örnek göstererek, iktidara gelmeleri durumunda Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getireceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, geleceğin göklerde olduğunu belirterek, Atatürk’ün adını taşıyan merkezin havacılık ve uzay sektörünün dinamosu olacağını dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku