Jüri, yapay zeka tarafından üretildiğinden şüphelenince… Alınan karar şaşkına çevirdi!

0

Yapay zeka tarafından oluşturulan fotoğraflar günümüzde birçok yerde kullanılmaktadır.

Suzi Dougherty’nin fotoğrafının, bildirildiği üzere yapay zeka tarafından oluşturulan bir fotoğrafla hiçbir ilgisi yoktu.

Ancak Dougherty’nin cep telefonuyla çekildiği yönündeki ısrarına rağmen söz konusu fotoğraf jüri tarafından “şüpheli” bulundu.

JÜRİ YAPAY ZEKA OLDUĞUNDAN ŞÜPHELENDİ VE FOTOĞRAF YARIŞMASI DIŞINDA OLDU!

Daily Mail’in haberine göre fotoğraf, Dougherty’nin 18 yaşındaki oğlu Caspar’ın manken benzeri bir duruş sergilediği Sidney’deki Powerhouse Müzesi’ndeki bir sergide çekildi.

Dougherty, lüks bir moda evinin giyim şovunda oğlu Caspar’ı iki modelle birlikte fotoğrafladığını söyledi.

Dougherty, “Fotoğrafa bayıldık ve evini çok seven ama hasta olduğu için gidemeyen annem için bastırdık ve bana bu yarışmaya katılmam gerektiğini söyledi” dedi.

Dougherty, “Moda” konulu bir fotoğraf yarışmasına başvurdu.

Başvuru, dört jüri üyesi tarafından incelendi ve onaylandı, ancak yapay zeka olduğundan şüphelendikleri için reddedildi.

Yarışma organizatörleri şunları söyledi:

“Son fotoğraf yarışmamızda önce tüm jüri üyelerinin dikkatini çeken sonra şüphe uyandıran bir fotoğraf ve biz de bu fotoğrafı jüriye dahil etmeme kararı aldık.

Gelecekte AI görselleri için bir bölüm ekleyebileceğimizi daha önce belirtmiştik (bunu sosyal medyada ve yarışma koşullarında belirtmiştik). Ancak, şu anda bunları kabul etmiyoruz, bu nedenle hiçbir şey göndermemenizi rica ediyoruz.

Görüntülerin siber uzaydan değil, gerçek hayattaki deneyimlerinizden gelmesini istiyoruz.

Gönderilen görüntünün bir yapay zeka olduğundan tamamen emin olmanın hiçbir yolu yok, ancak dört jüri üyesinin içgüdülerini gerçekten göz ardı edemezsiniz.”

Verdiği karar karşısında şaşkına döndü

Dougherty karar karşısında şaşkına döndü.

Dougherty, yarışmayı düzenleyen kamera dükkanına karşı herhangi bir kin beslemediğini/düşünmediğini, buranın harika bir yer olduğunu ve durumu düzeltmeyi teklif ettiğini söyledi.

Suzi Dougherty, kendisine çerçeveli bir baskı teklif ettiğini ve tabloyu satmak için bir vitrine koyacaklarını söyledi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
En çok konuşulan fotoğraf... Elon Musk'ı korkuttu!En çok konuşulan fotoğraf… Elon Musk’ı korkuttu!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku