Instagram, Twitter’a rakip metin tabanlı uygulama çıkarıyor; işte uygulamanın ilk görüntüsü

0

Instagram’ın sahibi olan Meta şirketi, Twitter ile rekabet edebilmek için metin tabanlı bir uygulama başlatmayı planlıyor. Konuya yakın kaynaklara göre şirket şu anda projeyi ünlüler ve influencer’larla test ediyor. Böyle bir kişi, uygulamanın bazı içerik oluşturuculara aylardır açık olduğunu duyurdu.

Instagram’ın sahibi olan Meta şirketinin Twitter’a rakip olan metin tabanlı bir uygulama başlatmayı planladığı ve platformun Haziran ayı başlarında piyasaya sürülebileceği bildirildi.

ABD medyasına göre şirket, uygulamayı etkileyiciler ve bazı içerik oluşturucularla test ediyor.

Böyle bir kişiye göre, uygulama bazı içerik oluşturucular tarafından aylardır gizlice kullanılabiliyordu.

Yeni uygulama ağırlıklı olarak Instagram’ın altyapısını kullanacak.

Instagram ile entegre olacak ancak merkezi olmayan platform, Mastodon gibi diğer bazı uygulamalarla da uyumlu olacak.

Böylece, diğer uygulamalardaki kişiler profilinizi ve içeriğinizi arayabilir, takip edebilir ve bunlarla etkileşim kurabilir.

California Üniversitesi’nde sosyal pazarlama profesörü olan Lia Haberman’ın paylaştığı ekran görüntüsüne göre uygulama, Instagram’dan ayrı olacak ancak kullanıcıların hesaplarını birbirine bağlamasına izin verecek.

Haberman, Twitter hesabından yaptığı görsel paylaşımda, “Aldığım (biraz bulanık) bir örneğe göre Meta’nın yeni uygulaması Twitter’a çok benziyor. Yani son zamanlarda yayında gördüğümüz tüm Twitter ekran görüntülerinin yerini alabilir. “Belki… İzleyiciler nasıl? Nasıl tepki vereceğini tahmin etmek imkansız ama bu bir alternatif olabilir.” ifadelerini kullandı.

“Uygulama, takipçilerinizi ve önerilen içeriği gösteren merkezi bir beslemeye sahip olacak.” Lia Haberman, “500 karaktere kadar metin güncellemeleri (bir Instagram dizisinden, uzun tweet’ten veya LinkedIn gönderisinden daha az, bu yüzden özlü olun!), videolar ve resimler gönderebilirsiniz” dedi. yorum yaptı

Twitter’ın iş adamı Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından köklü değişikliklere giden şirket, getirdiği bazı yenilikler kullanıcıların tepkisine neden oldu.

Aynı şekilde Musk’ın onayladığı ve bedelini ödettiği mavi rozet de kullanıcıların büyük bir çoğunluğundan eleştiri almıştı.

Bu durum bazı kullanıcıların alternatif aramasının önünü açarken, pazarda da boşluk oluşturmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku