Hong Kong, turistlere çekilişle 500 bin uçak bileti hediye edecek

0

Hong Kong, turizm sektörünü canlandırmak ve bölgeye turist çekmek için yarım milyon uçak bileti çekilişi düzenliyor. Covid-19 salgını nedeniyle Çin ile seyahate getirilen kısıtlamaların uygulanması turizm sektörünü olumsuz etkilemişti. Bu nedenle, özerk bölge, turistlere toplamda 500 bin uçak bileti dağıtacak. Yapılacak olan çekiliş, “Merhaba Hong Kong” turizm kampanyası kapsamında 1 Mart’ta gerçekleşecek. Toplam bütçesi 2 milyar ABD doları olan kampanya, bölgeye turizm açısından büyük bir ilgi sağlamayı hedefliyor.

2019 yılında pandemi öncesinde 56 milyon turistin Hong Kong’u ziyaret etmesinin ardından, turist sayısındaki azalma, kentin GSYİH’sinde %3,5’lik bir düşüşe neden oldu. Bu nedenle, Hong Kong, turizm endüstrisine canlılık getirmek için bir dizi kampanya düzenliyor. Bu kapsamda, seyahat sağlık güvencesi dahil olmak üzere birçok avantaj sunan turistik paketler de sunuluyor.

Hediye çeki kampanyalarına tam gaz devam edecek olan Hong Kong, yaz aylarında 80 bin kart hediye edecek. Ayrıca, bölge, komşu ülkelere dağıtacağı 80 bin biletlik bir kampanya daha düzenleyecek. Ziyaretçiler, kasabalardaki kuponlar ve indirimlerden de yararlanabilirler.

Havalimanlarındaki sınır kapılarından giriş yapan turistlere yiyecek, içecek, ulaşım, otel, mağaza ve turistik mekanlarda indirim sağlayan milyonlarca kupon dağıtılacak. Her bir kuponun yaklaşık değeri 12 avrodur. Bölgenin bu tedbirleri, turizm endüstrisinin toparlanmasını hızlandırmayı hedefliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku