Hizbullah lideri Nasrallah, Hamas ve İslami Cihad yetkilileriyle görüştü

0

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Hamas ve İslami Cihad yetkilileriyle bir araya geldi. Görüşmede grup liderlerinin “Gazze’de direnişin gerçek bir zafere ulaşması” için neler yapılması gerektiğini değerlendirdiği bildirildi.

REKLAM

Hizbullahı lideri Hasan Nasrallah, Filistinli silahlı gruplar Hamas ve İslami Cihad’ın üst düzey yetkilileriyle bir araya geldi. 

Lübnan merkezli el Manar televizyonunun haberine göre, militan grupların liderleri, “Gazze’de direnişin gerçek zafere ulaşması” için neler yapılması gerektiğini değerlendirdi.

Görüşmede Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el Aruri ve İslami Cihad Genel Sekreteri Ziyad el Nahale yer aldı. 

Haberde İran, Suriye, Filistinli silahlı gruplar ve Lübnan merkezli Hizbullah’tan oluşan ‘ittifaka’ atıfla, “Toplantıda uluslararası alanda alınan pozisyonlar ve ‘Direniş Ekseni’nin ne yapması gerektiği değerlendirildi” ifadelerine yer verildi. 

Gerek Hizbullah gerek İslami Cihad ve gerekse Hamas, doğrudan ya da dolaylı olarak İran’dan mali destek alıyor. 

Gazze’deki çatışmaların başlamasının ardından Hizbullah da “Filistin’e destek için” Lübnan’dan bir cephe açmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku