Down sendromlu ilk Barbie bebeği çıktı

0

Mattel, popüler oyuncak üreticisi olarak, Down sendromlu ilk Barbie oyuncak bebeğini duyurdu. Şirket, “Down sendromlu Barbie bebek, oyun yoluyla tüm çocuklara daha fazla hikaye için ilham vermeyi hedefliyor” diyerek açıklama yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Down Sendromu Derneği (NDSS) ile yakın çalışmalar yürütüldüğü belirtilen çocuk tasarımı çalışmaları, İngiliz model Ellie Goldstein’in reklam kampanyalarıyla tamamlandı. Goldstein, “Down sendromlu bir Barbie’ye sahip olduğum için çok mutluyum” sözlerine ekledi ve çeşitliliğin önemli olduğunu vurgulayarak mutluluğunu paylaştı.

Mattel, Barbie’nin Down sendromu farkındalığıyla ilişkili sarı ve mavi renkleri ve sembolleri, kelebek desenlerinin yer aldığı kabarık kollu elbiseyle Down sendromlu kadınları daha iyi yansıtacak şekilde tasarlandığını söyledi. Yüz şekli ise daha yuvarlak, daha küçük kulaklar ve daha düz bir burun köprüsüne sahip olarak benzersiz bir özellikle tamamlandı.

NDSS’ye göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde 772 bebekten biri Down sendromlu olarak doğuyor.

Mattel ayrıca, Fashionista serisinde yeni bir Barbie bebek tanıttı. Fashionistas serisi, 7 ten rengi, 24 saç modeli ve 22 göz rengine ek olarak 4 farklı vücut tipi sunuyor. Mattel ayrıca, 2023 serisinde diş teliniz, işitme cihazları, protezleri ve tekerlekli sandalyesi olan bir Barbie sunacaklarını duyurdu.

Mattel, Down sendromlu yeni Barbie bebeğinin bu yaz ve sonbaharda mağazalarda bulunacağını ve hemen çevrimiçi olarak satın alınabileceğini söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku