Cumhurbaşkanlığı’nın engellemelerine rağmen Metrobüs hattına 25 yeni araç

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), filosunu yenilemek için öz kaynaklarını kullanarak metrobüs araçlarını gençleştiriyor. Son iki yılda 252 araç eklenen metrobüs hattına, 2023 yılına kadar yüksek kapasiteli 92 yolcu kapasiteli yeni araç alınacak. İBB Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcılığı adayı Ekrem İmamoğlu, Edirnekapı Metrobüs Garajı’nda gerçekleşen saha açılış törenine katıldı ve İETT tarafından gerçekleştirilen günlük 55 bin farklı otobüs seferi ve 6 bin 300 otobüs seferi hakkında bilgi verdi. İstanbul’da her yıl 1 milyar 250 milyon sefer yapıldığını sözlerine ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “300 günde 300 proje” kapsamında, 92 araçtan oluşan yeni metrobüs alımı gerçekleştirildi. İETT Genel Müdürü Buğra Gökce de açılış törenine katıldı.

İmamoğlu, metrobüs hattının en hareketli hatlarından biri olduğunu ve 684 adet metrobüs aracı hizmet verdiğini belirtti. 2023 yılında alınacak 92 araç ile metrobüs filosunun yüzde 40’ının yenileneceğini, bu sayede filonun yaş ortalamasının 11’den 8’e düşeceğini ve daha fazla sefer yapma olanağı sağlanacağını söyledi.

İBB Başkanı, Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmayan yatırım programı nedeniyle engellere rağmen filonun gençleştirildiğini de belirtti.

Eski metrobüsler hakkında da konuşan İmamoğlu, eski metrobüslerin alındığı firmanın iflas ettiğini ve İBB’nin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğini söyledi. Ayrıca, eski otobüslerin değerlendirilmesi gerektiği için bazı kısımlarının ihtiyacını bozarak çözdüklerini ve 30 tanesini hala kullanmaya çalıştıklarını belirtti.

Son olarak, İBB’nin hizmetlerine iftira atan siyasi parti mensupları hakkında konuşan İmamoğlu, kendilerine faydası olmayan bu kişilerin millete hizmet etmediğini söyledi ve bu tür açıklamaları takip etmeye devam edeceğini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku