Beyaz Saray: Zaporijya Nükleer Santrali’ndeki durumu yakından takip ediyoruz

0

Jean-Pierre, günlük basın toplantısında soruları yanıtladı.

Ukrayna’nın NATO üyeliği konusunda NATO’nun açık kapı politikasına bağlı olduklarını ancak bu konuda ittifak üyeleriyle birlikte karar alınabileceğini vurguladı.

NATO müttefikleri ile Ukrayna’nın Avrupa-Atlantik entegrasyon hedefine toplu olarak nasıl destek verileceği konusunda görüşmelerde bulunduğunu belirten Jean-Pierre, “Cumhurbaşkanı (Biden) bunu defalarca söyledi. Ukrayna, herhangi bir NATO ülkesiyle aynı standartları karşılamak için reformlar yapmalı. ittifaka katılmadan önce”.

Jean-Pierre, Biden’ın Ukrayna’nın bunu yapabileceğini düşündüğünü bildirdi.


“Rus ordusunun nükleer santrali kontrol etmeye devam etmesi tehlikeli”

Jean-Pierre, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy’nin Rus ordusunun Zaporozhye nükleer santralindeki bazı güç ünitelerinin çatılarına patlayıcı benzeri malzemeler yerleştirdiği yönündeki iddiaları hakkında da sorgulandı.

Santraldeki durumu yakından izlemeye devam ettiklerini belirten Jean-Pierre, Rus ordusunun nükleer santrali kontrol etmeye devam etmesinin “tehlikeli” olduğunu değerlendirdi.

Jean-Pierre, nükleer santralin yakınında herhangi bir çatışma olmaması gerektiğini vurguladı.

Tesisle ilgili en son haberlere gelince, Jean-Pierre paylaşacak yeni bilgisi olmadığını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku