Bakan Akar’dan KAAN eleştirilerine yanıt: Nereden baksan ahmakça

0

AK Parti’nin Kayseri’yi milletvekili adayı olarak belirlediği Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin (ASKON) “İş Dünyası Buluşmaları”nda yaptığı konuşmada savunma ve güvenlik konularına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yerli KAAN ve Hürkuş savaş uçaklarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurunda düzenlenen “Geleceğin Yüzyılı” töreninde takdim edildiğini hatırlatan Akar, şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gurur verici bir görüntü olması gerekirken biri çıkıp ‘Milli Muharip Uçak bir savaş aracıdır, insan öldürecek, insanlara karşı kullanılacak’ dedi. “. Bu ifadelerin ne önü ne de arkası vardır. Uzun bir açıklamaya gerek yok. Ahmet Kaya bugünlerde muhtemelen bu insanları düşünerek şöyle demiştir: Nereye baksa tutarsız, nereye baksa aptal.”

Bir ülkenin ordusunun görevinin, ülkesinin, vatandaşlarının ve sınırlarının güvenliğini sağlamak olduğunu vurgulayan Akar, şunları kaydetti:

“Bu görevi başka yerlere kaydırmanın abes ve ahmakça tasavvurları olamaz. Tarihte ve günümüzde her zaman ve her yerde devletlerin iki temel görüşü vardır: biri bekası, diğeri ise refahı. Siz ekonomik ordu ülkenin refahı için çalışırken, onun silahlı kuvvetleri de güvenliğini gözetiyor. Böyle konuşmak ayıp, son derece tutarsız, son derece aptalca.”


“Son 10 günde 40’a yakın terörist etkisiz hale getirildi”

Mehmetçi’nin terörle mücadelesinin kararlılıkla devam ettiğini vurgulayan Akar, “Terörü kaynağında yok etme stratejisiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Mehmetçik’in nefesi teröristlerin omuzlarındadır. Teröristlerin Kuzey Irak’taki kamp, ​​barınak ve sığınakları boşaltıldı. tepelerinde yıkıldı ve yok edilmeye devam ediliyor. Dün Kuzey Irak’ta sözde 2 elebaşı teslim oldu. Suriye sınırında 3 terörist etkisiz hale getirildi. Böylece son 10 günde 40’a yakın terörist etkisiz hale getirildi” dedi. açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Irak ve Suriye başta olmak üzere tüm komşularının sınırlarına ve toprak bütünlüğüne saygı duyduğunu ifade eden Akar, “Bütün muhataplarımıza söylüyoruz. Bazı ülkeler binlerce kilometre uzaktan geliyorlar, ‘Burada oluşumlar var, tehdit oluşturuyorlar’ diyorlar. ulusal hak ve çıkarlarımıza, onları burada yok edeceğiz.” Yani bu 5-10 bin kilometreden size bir tehdit var mı ama burnumun dibinde bunları nasıl görmezden gelirim, nasıl izin veririm?” diye sordu.

Mehmetçik’in Suriye’nin kuzeyinde kurulacak terör koridorunu imha ettiğini hatırlatan Akar, “24 Temmuz 2015’ten bu yana 37 bin 793 terörist etkisiz hale getirildi.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku