AX-2 başarıyla fırlatıldı! İçinde Suudi Arabistanlı astronotlar bulunuyor

0

Suudi Arabistan haber kanalı Al-İhbariye’nin Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, Karni ve Bernavi’nin de içinde bulunduğu uzay mekiğinin fırlatılarak Uluslararası Uzay Üssü’ne doğru ilerlediği bildirildi.

HAZIRLIKLARIN TAMAMLANDIĞI SÖYLENDİ

Suudi Arabistan’ın resmi SPA haber ajansı 17 Mayıs’ta Karni ve Bernavi’nin uzay yolculuğu hazırlıklarının tamamlandığını bildirdi.

Suudi Arabistan Uzay Ajansı, geçen yıl Eylül ayında “Vizyon 2030” kapsamında bir uzay programının başlatıldığını duyurmuştu. Uzay sanayi sektöründen yararlanmayı ve bu alandaki araştırmalara katkı sağlamayı hedeflediği belirtildi.

Uzay Ajansı’ndan 14 Şubat’ta yapılan açıklamada Rayyane Bernavi ve Ali Karni’nin AX-2 uzay mekiğine binecekleri aktarılmıştı.

Uzay mekiğinin yılın ikinci yarısında ABD’den ayrılacağı belirtilirken, astronotlar Meryem Firdevs ve Ali el-Gamdi’nin de program kapsamında uzay keşif eğitimi alacağı açıklandı. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
iOS 16.5 sonrası kullanıcılardan büyük şikayet! iOS 16.5 sonrası kullanıcılardan büyük şikayet!
'Yüzde 60' açıklaması ses getirecek! "Bu uyarıyı yapmak benim tarihi görevimdir."‘Yüzde 60’ açıklaması ses getirecek! “Bu uyarıyı yapmak benim tarihi görevimdir”
 “Birilerinin devreye girdiği” iddiası

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku